Get Adobe Flash player

PROJEKT CS

Witamy na Stronie projektu CITY STORIES

W ZAKŁADCE “CZYTAJ ONLINE” DOSTĘPNE SĄ ALBUMY PROJEKTU “CITY STORIES” ZAPRASZAMY DO CZYTANIA. Strony zawierają około 1000 plansz komiksowych zrealizowanych podczasmiędzynarodowych warsztatów komiksowych w Łodzi od roku 2006 do 2010. Pod koniec czerwca odbędzie się w Łodzi kolejne spotkanie twórców z Polski i jednego z europejskich miast. Więcej informacji wkrótce. Tymczasem miło nam poinformować że Międzynarodowy projekt komiksowy “City Stories” został nominowany do nagrody w Konkursie Złote Formaty. W konkursie wyłaniane są najlepsze projekty służące promocji miast i regionów zrealizowane w 2008 roku. Konkurs Złote Formaty organizowany jest przez Grupę Ströer w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Projekt “City Stories” został nominowany w kategorii “Wydawnictwo promocyjne”.

City Stories to międzynarodowy projekt komiksowy, powołany do życia w 2006 roku. Jego pomysłodawcą jest Adam Radoń.
Głównym założeniem projektu jest tworzenie historii obrazkowych rozgrywających się w Łodzi lub mających z nią ścisły związek. Do udziału w projekcie zapraszani są scenarzyści i rysownicy z dwóch krajów, którzy wspólnie przygotowują komiksy, prezentowane następnie na wystawie oraz wydane w dwujęzycznym albumie. Jako pierwsi do projektu, obok Polaków, zaproszeni zostali Rosjanie. Jako drudzy – Brytyjczycy, a trzeci – Francuzi. W roku 2009 w City Stories wzięli udział twórcy z Włoch a w 2010 Portugalczycy.
Rok 2010 zaowocował również edycją specjalną City Stories przygotowaną na rocznicę Bitwy grunwaldzkiej 1410 roku.
Warsztaty City Stories odbywają się dzięki współpracy Stowarzyszenia Twórców “Contur”, Łódzkiego Domu Kultury, Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Art Strefy.
Albums