Get Adobe Flash player

City Stories 7

W tym roku w City Stories wzięli udział twórcy z Polski i Walonii-Brukseli.

International Comics&Game festivalMiędzynarodowy projekt komiksowy City Stories realizowany jest w 2011 roku po raz siódmy. W tym roku możemy podziwiać współpracę artystów z Polski i Walonii-Brukseli. Komiksy o Łodzi (i po raz pierwszy o regionie łódzkim) stworzyli w tym roku Julie Maroh, Max de Radiguès, Sacha Goerg, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Tomasz Tomaszewski, Marek Oleksicki i Adrian Madej. Okładki namalował Daniel Gembus, a portrety uczestników warsztatów – Paweł Sych. Głównym założeniem City Stories, powołanego do życia w 2006 roku przez Adama Radonia, jest tworzenie historii obrazkowych rozgrywających się w Łodzi związanych z jej historią, tradycją i kulturą.
Do udziału w projekcie zapraszani są scenarzyści i rysownicy z Polski oraz innego kraju, którzy wspólnie przygotowują komiksy, prezentowane na wystawie i wydane w dwujęzycznym albumie.

Tegoroczne City Stories otrzymało wyróżnienie w postaci patronatu Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Organizatorami City Stories są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury, a finansowego wsparcia udzieliły Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz sponsor główny 22. MFKiG – Grupa Atlas.